شرکت قطعه ساز تهران در سال 1362 تاسیس گردید . در سالهای ابتدای تاسیس و با شروع جنگ تحمیلی فعالیت این شرکت به سمت ساخت قطعات مهمات از جمله کف پوکه های توپ 140 ، گلوله های خمپاره 600 و همچنین قطعات کارخانجات نساجی معطوف گردید . این شرکت از سال 1370 با نصب ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین ماشینکاری ، مرحله دیگری از فعالیت های خود را آغاز نمود و با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب و با انعقاد قراردادهایی با شرکت های بزرگ از جمله : گروه ملی صنعتی فولاد ایران ( فولاد خوزستان) ، گروه صنعتی سدید ، شرکت سدید ریختگر ، شرکت چدن سازان ، شرکت ایران غلتک و لوله و ماشین سازی ایران ماشینکاری قطعات مربوط به خطوط نورد گرم از جمله غلتک و رینگ های نورد گرم متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران ، شرکت ذوب آهن اصفهان ، فولاد مبارکه سپاهان می باشد را آغاز نمود که با توسعه کارخانجات فولاد هم اینک قطعات ماشین کاری شده توسط این شرکت به کارخانجات دیگری همچون : فولاد آذربایجان ، فولاد خراسان ، فولاد یزد، آریان فولاد و… نیز ارسال میگردد.

شرکت قطعه ساز تهران از سال 1386 با احداث کارخانه شماره 2 واقع در شهرک صنعتی شماره 1 اراک ، فعالیت خود را در زمینه ماشینکاری قطعات مربوط به بخش نفت و گاز آغاز نمود و همچنین با نصب ماشین آلات سنگین که امکان ماشینکاری تا وزن 30 تن و قطر 3.5 متر و طول 8 متر را فراهم می سازد، توانایی انجام ماشینکاری انواع قطعات کارخانجات بزرگ را دارا می باشد.

در بخش نفت و گاز قطعات ماشینکاری شده توسط این شرکت ، شامل انواع فلنج و انکرفلنج از سایز 1 اینچ تا 56 اینچ، انواع قطعات و تجهیزات سر چاهی شامل دبل گیت ،آی بلوک ، انواع شیر کامپوزیت بلوک ، لاورمستر ، انواع اسپول ، هوزینگ ، سه راهی ( سوئیت بند ) در کلاسهای مختلف طرف قرارداد با شرکت های ماشین سازی اراک ، شرکت فن آوری تجهیزات سرچاهی (وتکو) ، صنایع حدید ، صنایع شهید کلاهدوز، شرکت ایران حفاران می باشد .

در زمینه تامین قطعات یدکی :

  • کارخانجات شکر شامل انواع یاتاقان ، اسکراپرهای فولادی و چدنی ، چرخ زنجیر از قطر 450 تا 2500 میلیمتر ، مونتاژ و دمونتاژ چرخ زنجیر بروی شافتهای انتقال نیرو .
  • کارخانجات فولاد شامل انواع رینگ و غلتک .
  • شرکت هپکوی اراک ( قطعات ماشین آلات راهسازی ) .
  • کارخانجات سیمان .
  • شرکت سدید جهان صنعت.

بسیاری از کارخانجات دیگر از جمله فعالیتهای این شرکت می باشد.